Autor: INFO

  • Sistem “Pronađi me” do kraja godine i u Srpskoj

    Sistem “Pronađi me” do kraja godine i u Srpskoj

    Izrada softverskog rješenja za pokretanje sistema za obavještavanje javnosti u slučaju nestanka maloljetnog lica “Pronađi me” do kraja godine, a možda i ranije, trebala bi biti okončana, a sistem pušten u upotrebu.

    Istakao je ovo danas Siniša Karan, ministar unutrašnjih poslova RS na konferenciji za novinare povodom Konferencije “Hitno obavještavanje javnosti u slučaju nestanka maloljetnog lica – ‘Pronađi me’ u Republici Srpskoj” koju je organizovao MUP RS.

    Prema njegovim riječima, informatičke službe već izrađuju softversko rješenje.

    “Ovo je poseban iskorak koji se odnosi na situacije kada bi naša djeca mogla biti proglašena nestalim, kada nestanu ili budu oteta i moram reći, na sreću, mi u Republici Srpskoj u proteklih pet godina nemamo nijedan takav slučaj. MUP i sada preduzima niz mjera radnji odmah po prijavi o nestanku ili otmici djeteta”, rekao je Karan.

    Želja je da se uključi kompletna društvena zajednica i svaki građanin i da svaki građanin na taj način bude od pomoći policiji.

    “Pokazalo se da su prvi momenti, hitni momenti, često ključni i odlučujući da li ćemo blagovremeno djelovati u takvim situacijama da ne dođe do tragedija”, naveo je on.

    Kako je rekao, MUP Srpske je od prošle godine, tačnije od tragičnih događaja u Ribnikaru, posebnu pažnju posvetio maloljetničkoj delikvenciji, vršnjačkom nasilju i generalno djeci.

    Milan Andrić, pomoćnik sekretara MUP-a Srbije, kazao je da je Srbija prošle godine iplementirala ovaj sistem koji postoji u 22 zemlje Evrope, a prilagodili su ga potrebama Srbije.

    “Mi smo došli samo sa jednom namerom, a to je da vam prenesemo poruku našeg ministra i našeg ministarstva i Republike Srbije u celini da smo spremni da vam pružimo svu pomoć, i stručnu i tehničku, da i vi uvedete ovaj sistem s namerom da ga nikada ne koristite”, istakao je Andrić.

    Izrazio je nadu da će u budućnosti postojati jedinstven sistem koji će pokrivati Srbiju i Srpsku.

    Igor Jurić, predsjednik Centra za nestalu i zlostavljanu djecu, istakao je da je za pokretanje sistema potrebno da se zna da je dijete u životnoj opasnosti.

    “Te 2015. godine kada smo mi pokrenuli inicijativu za uvođenje sistema ‘Amber Alert’ u Srbiju, koji se danas zove ‘Pronađi me’ ideja je bila da celi region ima jedan takav sistem i da svi zajedno tražimo decu bez obzira da li je nestalo u Beogradu, Banjaluci, Sarajevu, Zagrebu, Podgorici, Skoplju ili drugom mestu našeg regiona”, rekao je on.

    Dodao je da će Republika Srpska prva pored Srbije imati ovakav sistem, a da su oni pozvali i druge zemlje, odnosno institucije u regionu da slijede njihov primjer i uvedu ovaj sistem.

    Kako je istakao, u Srbiji trenutno u okviru ovog sistema imaju 600 činilaca, a trenutno rade na umrežavanju sistema i društvenih mreža, odnosno rade ne rješavanju pitanja da sa društvenih mreža nestanu svi podaci o nestalom djetetu nakon završetka akcije.

  • Đurić: Konakovićeve poruke pomogle Srbiji da dokaže svrhu rezolucije

    Đurić: Konakovićeve poruke pomogle Srbiji da dokaže svrhu rezolucije

    Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić rekao je da je zahvalan ministru spoljnih poslova u Savjetu ministara Elmedinu Konakoviću zbog njegove izjave da je rezolucija o Srebrenici šansa za Sarajevo da obnovi tužbu protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde i zatraži ratnu odštetu.

    Đurić je objasnio da je ta Konakovićeva izjava mnogo pomogla Srbiji da u UN obrazloži svoju poziciju u vezi sa rezolucijom o Srebrenici.

    – Zahvaljujući Konakovićevoj izjavi svima smo mogli da dokažemo da ovde nije riječ ni o kakvom pomirenju i poštovanju prema žrtvama, već o pokušaju da se srpski narod označi kao genocidan i da se od Srbije iznudi ratna odšteta – izjavio je Đurić za TV Hepi.

    On je napomenuo da je Srbija, zahvaljujući izjavi Konakovića, mogla da dokaže da je riječ o političkoj osveti s ciljem poniženja, žigosanja i kažnjavanja cijelog srpskog naroda.

    Đurić je rekao da mu je, s druge strane, žao zbog takve pozicije Sarajeva zato što smatra da dvije strane moraju da budu neuporedivo odgovornije u odnosu jednih prema drugima baš zato što predstavljaju različite narode, odnosno narode različitih vjeroispovijesti i različitih identiteta.

    – Moramo da pokažemo neuporedivo više poštovanja jednih prema drugima. U tom međusobnom odnosu Srbija želi da razvija kvalitetne odnose sa svim zemljama u regionu, jer želi da se pokaže kao iskreni prijatelj, baš kao što se pokazalo za vreme pandemije, kada smo prvi isporučivali vakcine zemljama u regionu – naveo je Đurić.

    On je ukazao da je jedan od ciljeva rezolucije o Srebrenici bio pokušaj da se Srbija natjera da prestane da vodi samostalnu spoljnu politiku i da počne da sprovodi takvu politiku koju će kreirati drugi.

    – Pošto mi na to ne pristajemo, bićemo i dalje na meti i optuživaće nas da smo autoritarni i oni koji gledaju u prošlost, iako predlagači Rezolucije pokušavaju da nas vrate gotovo tri decenije u prošlost – rekao je Đurić.

  • Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu o ubistvu Đorđa Mijatovića

    Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu o ubistvu Đorđa Mijatovića

    Više javno tužilaštvo u Beogradu dalo je nalog policiji da identifikuje učesnike događaja i prikupi sve neophodne podatke u vezi sa događajem u kome je, kako pišu mediji, ubijen Đorđe Mijatović (37), brat Vojina Mijatovića, potpredsjednika Vlade Federacije BiH.

    Kako su naveli u saopštenju, on je preminuo u Urgentnom centru u Beogradu, a Tužilaštvo je naložilo obdukciju sa toksikologijom kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti.

    “Osmo odeljenje Uprave kriminalističke policije za grad Beograd obavestilo je dežurnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu da je u ulici Dragice Končar na Voždovcu došlo do fizičkog sukoba između nepoznatih lica i Đ.M. u kojem je Đ.M. zadobio povrede glave, nakon čega je prevezen u Urgentni centar, gde je ubrzo preminuo”, navodi se u saopštenju.

    Tužilaštvo će, kako su istakli, u saradnji sa policijom rasvijetliti sve okolnosti ovog događaja.

    Mediji su jutros izvijestili da je Mijatović zadobio udarce od dvojice mladića koji su pobjegli i za kojima policija traga.

  • Orban: Razgovor o nuklearnom oružju “loš predznak”

    Orban: Razgovor o nuklearnom oružju “loš predznak”

    Od izraza “misija NATO u Ukrajini” diže vam se kosa na glavi, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban, dodajući da su razgovori o taktičkom nuklearnom oružju, municiji sa osiromašenim uranijumom, samom svjetskom ratu i slanju trupa odbrambenih saveza van njene teritorije “zastrašujući”.

    Orban je u intervjuu za Јutjub kanal “Patriota” naveo da otpor ovim stvarima nije toliko jak među zapadnjacima kao među Mađarima, istakavši da smo sada “usred procesa o kome bi se za 10 godina moglo govoriti kao o uvodu u treći svjetski rat”.

    Evropa je, kako je rekao, utonula u rat, a da nije bilo ni procjena o količini novca i opreme koja će biti potrebna da se postigne njen vojni cilj, dodajući da “nikada nije vidio ništa neodgovornije”.

    Komentarišući atentat na slovačkog premijera Roberta Fica, rekao je da je bio šokiran i da je njegova prva misao bila zabrinutost za život njegovih kolega.

    Njegova druga misao je, kako je rekao, bila da će biti “ostavljen sam” u Briselu sa svojim stavom o ratu i da će mu nametnuti “sve vrste dodatnih bezbjednosnih pravila”.

    Što se tiče rata, Orban je rekao da evropski političari imaju tendenciju da razmišljaju o nuklearnoj bombi uglavnom kao o “taktičkom oruđu odvraćanja”, a ne o nečemu što zapravo treba da se koristi.

    On je, međutim, dodao da je problem u tome što niko u Drugom svjetskom ratu nije pomislio da će Amerikanci upotrijebiti nuklearne bombe.

    Orban je rekao da smatra da je razgovor o nuklearnom oružju “loš predznak”.

    Istakao je i da će izbori koji će biti održani za evropski parlament 9. juna biti izbor između rata i mira, budućnosti naše djece i ukupnim mogućnostima za život Mađarske.

  • Akcija “Network”: Uhapšeno pet osoba zbog obljube djeteta

    Akcija “Network”: Uhapšeno pet osoba zbog obljube djeteta

    Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka, u okviru operativne akcije kodnog naziva “Network”, danas su lišili slobode lica N.L., S.D., N.B. i A.R. svi iz Banjaluke, zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo obljuba sa djetetom mlađim od petnaest godina i lice O.T. iz Banjaluke, zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo iskorištavanje djece za pornografiju.

    Sve mjere i radnje u okviru akcije preduzimaju se pod nadzorom postupajućeg tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, saopšteno je iz PU Banjaluka.

     

  • Zbog neizvjesnosti investicije u BiH na čekanju

    Zbog neizvjesnosti investicije u BiH na čekanju

    Zbog političke situacije u BiH, ali i zbog situacije u svijetu, kako strani, tako i domaći investitori se manje odlučuju da investiraju u BiH.

    Sagovornici ističu da se dosta investitora suzdržava od investiranja, jer ne želi se izložiti dodatnom političkom i društvenom riziku.

    Adnan Smailbegović, predsjednik Udruženja poslodavaca Federacije BiH, ističe da je zbog trenutne političke situacije u BiH došlo do smanjenja investicija, kako stranih, tako i domaćih.

    – Niko sa ozbiljnim kapitalom neće ovdje doći, u ovakvu političku situaciju. Sa druge strane, dobavljači koji rade sa firmama iz BiH će smanjivati biznis jer se povećava rizik, te niko neće potpisati dugoročne ugovore na pet-šest godina, jer kod nas se priča o ratu, tako da daju ugovore po pola godine ili godinu – rekao je Smailbegović.

    Da je došlo do smanjenja investicija u BiH, ali i u regionu, smatra i Pero Ćorić, predsjednik Privredne komore Republike Srpske.

    – Generalno, investicije su smanjene ne samo kod nas, nego i u drugim zemljama, a sve zbog neizvjesnosti koja je prisutna i za koju niko sigurno ne zna kakva će biti u narednih pet-šest mjeseci – rekao je Ćorić.

    Kako je rekao, firme koje su imale dugoročnije ugovore sada se teže odlučuju na to u ovoj neizvjesnoj situaciji, jer svi žele da ti ugovori budu na kraći period, jer niko ne zna šta se može desiti za dvije godine.

    – Naime, dešavalo se da su firme imale dugoročne ugovore, te da su energenti poskupjeli za 200-300 odsto, da su rasle cijene rada, da je bila neizvjesnost u poslovanju u smislu uslova koji su prisutni na tržištu. Tako da svi sada žele da budu prilagođeni trenutnoj situaciji, nema dugoročne stabilnosti -rekao je Ćorić.

    Istakao je da su investitori sada oprezniji i u domenu novih investicija, te kako je rekao, one koje su počete, one su i završene.

    – Ljudi se sada teže odlučuju da investiraju u ovim uslovima jer ne znaju šta će biti za godinu-dvije, kako će to funkcionisati – rekao je Ćorić. Dodao da je kod ljudi prisutan oprez zbog trenutne političke situacije i u BiH, ali i u svijetu.

    – Svi koji ulažu svoje pare će malo bolje razmisliti gdje i kako će ih uložiti, a ovo je sada trenutak politički, u BiH, ali i u svijetu, koji će investicije staviti na čekanje dok prilike ne budu predvidljive i da se mogu donijeti konkretnije i hrabrije odluke da se uđe u nove investicije – zaključio je Ćorić.

    Admir Čavalić, ekonomista, ističe da bi neko odlučio da radi neke investicije u nekoj zemlji, jako je bitno kakvi su politički i ekonomski rizici.

    – Politički rizici su veoma visoki kada je riječ o BiH, što stvara investicionu neizvjesnost, odnosno ne vidi se poslovna budućnost. A što je kraća poslovna budućnost, to je manja mogućnost da se investicija omogući – rekao je Čavalić.

    Prema njegovim riječima, problem nisu samo strane investicije, nego i domaće.

    – Dosta domaćih investitora se suzdržava od investiranja jer se ne želi izložiti dodatnom političkom i društvenom riziku- rekao je Čavalić.

    Kako je rekao, u posljednje vrijeme imamo promjenu unutar država koje su zainteresovane za investiranje u BiH.

    – Rusija se u posljednje vrijeme tu pojavljuje, moguće da je to zbog sankcija koji imaju od stane Zapada, tako da se BiH nameće kao jedno od investicionih utočišta – rekao je Čavalić.

    Kako je pojasnio, pored problema nedostatka investiranja, dodatni problem predstavljaju skromne investicije, a to znači da se izbjegavaju megaprojekti, pišu Nezavisne.

  • Alkoholna pića u BiH stižu čak iz Irana i Tajvana

    Alkoholna pića u BiH stižu čak iz Irana i Tajvana

    Prema podacima Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH na tržište BiH tokom četiri mjeseca ove godine stiglo je alkoholnih pića u vrijednosti većoj od 75,6 miliona maraka, što je za oko 6,1 miliona KM više nego u istom periodu lani, a kao omiljeno izdvaja se pivo.

    Kada je riječ o količini, podaci UIO pokazuju da je od januara do aprila uvezeno više od 48,6 milion kilograma alkohola, dok je u istom period prošle godine iz inostranstva stiglo više od 45,6 miliona kilograma alkohola u vrijednosti većoj od 69,5 miliona maraka.

    – Tokom ove godine BiH je najviše uvezla piva i to u vrijednosti većoj od 46,1 miliona maraka, od čega je najviše stiglo iz Srbije i to u vrijednosti većoj od 27,9 miliona maraka – podaci su UIO BiH.

    Kada je riječ o alkoholnim pićima, BiH je osim piva najviše uvozila vina od svježeg grožđa, uključujući i pojačana vina.

    -Od januara do aprila BiH je uvezla 2,3 miliona kilograma ovog alkoholnog pića u vrijednosti nešto većoj od 12,9 miliona maraka – podaci su UIO. Vino je na domaće tržište tokom ove godine najviše stizalo iz Hrvatske. Osim toga, likera i rakija tokom četiri mjeseca uvezeno je u vrijednosti većoj od 14 miliona maraka, takođe najviše iz Hrvatske.

    Tokom ove godine alkoholna pića uvozila su se još iz Slovenije, Njemačke, Meksika, Belgije, Irana, Izraela, Fidžija, Brazila, Venecuele, Čilea, Danske, Tajvana i drugih zemalja širom svijeta.

    Sa druge strane kada je riječ o izvozu, situacija je dosta drugačija.

    Podaci UIO pokazuju da je BiH tokom četiri mjeseca ove godine izvezla 5,6 miliona kilograma alkoholnog pića u vrijednosti većoj od 12,3 miliona maraka.

    -Tokom ove godine BiH je najviše izvozila pivo dobijeno od slada i to u vrijednosti većoj 3,7 miliona maraka – podaci su UIO. Najviše domaćeg piva je otišlo na tržište Srbije i to u vrijednosti od 2,3 miliona KM, piše Glas.

    Od januara do aprila prošle godine BiH je u inostranstvo izvezla nešto manje alkoholnih pića i to u vrijednosti većoj od 11,8 miliona maraka. Takođe i tokom tog perioda najviše je izvezeno piva od slada i to u vrijednosti nešto većoj od 2,9 miliona marka.

    -Za prva četiri mjeseca 2023. godine najviše piva BiH je izvezla na tržište Srbije i to u vrijednosti većoj od 7,2 miliona maraka – pokazuju podaci UIO.

    Ekonomista Zoran Pavlović ističe da ga ne iznenađuje činjenica što je porastao uvoz alkohola u BiH.

    -Alkohol je sastavni dio naše kulture druženja i poklanjanja, tako da se ne treba iznenaditi što nam raste uvoz ali izvoz alkohola – rekao je Pavlović.

    Pozitivno je to što su, kako kaže, domaći pivari odlučili da prošire tržište.

    -Neke naše domaće firme su odlučile da se orjentišu ka tržištu Srbije i da na taj način obezbijede povećanje prodaje i plasmana – rekao je Pavlović.

    Kako na to gledaju potrošači?

    Predsjednik Udruženja potrošača “Zvono” iz Bijeljine Jovan Vasilić kaže da im se niko nije žalio na cijene alkoholnih pića, ali su se potrošači žalili na cijene flaširane vode

    .-BiH dosta piva uvozi iz Srbije, Hrvatske, Njemačke i Češke, ali naši kupci većinom se odlučuju za domaća piva – rekao je Vasilić.

    On je dodao da su piva iz uvoza svakako malo skuplja.

    –Potrošači nam se nikada nisu žalili na cijene alkohola. Tačnije to nikada nisu ni komentarisali. Mnogo više se komentarišu cijene cigareta i sličnih stvari –rekao je Vailić.

    Na pitanje da li to znači da građani Srpske ne žale novac na alkohol, Vasilić se nasmijao, pa dao simpatičan odgovor.

    -Nije im izgleda mnogo stalo koliko će koštati alkohol, a podaci sami pokazuju da se on baš konzumira. To se vidi i po tome koliko imamo kafića u odnosu na proizvdne pogone bio čega. Po svemu sudeći to sve znači da cijene alhohola mnogo ne zabrinjavaju naše stanovnike – rekao je Vasilić.

    Iz ugla psihologa

    Psiholog Aleksandar Milić kaže da ljudi pribjegavaju alkoholu zbog nekog nekog nedostatka u stilu življenja.

    -Nije im dovoljno osmišljen i obogaćen stil života i nije im razvijena socijalna osnova onako kako treba, pa konzumiranjem alkohola popunjavaju neke praznine. Generalno sve nedostatke nadoknađuju upotrebom bilo kog sredstva ovisnosti, alkohol je tu na prvom mjestu, a onda su tu cigarete, pa čak i narkotici – rekao je Milić.

  • Na kuli “Beograd” ispisano 106 država koje nisu glasale za rezoluciju o Srebrenici

    Na kuli “Beograd” ispisano 106 država koje nisu glasale za rezoluciju o Srebrenici

    Na kuli “Beograd” sinoć su ispisana imena svih 106 država koje nisu glasale za rezoluciju o Srebrenici u Generalnoj Skupštini, čime su pokazale da su iskreni prijatelji Srbije.

    “Hvala vam prijatelji, ponosna Srbija i Srpska” – piše na kuli Beograd.

    Generalna skupština UN u Njujorku usvojila je prošle nedelje rezoluciju o Srebrenici sa 84 glasa “za”. Devetnaest država je bilo protiv, a uzdržano 68.

    Predsjednik Aleksandar Vučić rekao je na sjednici da usvajanjem ove rezolucije pokušano da se stavi žig na naše čelo, međutim da se u tome nije uspjelo. Za rezoluciju nije glasalo 107 država.

    Protiv rezolucije glasale su Rusija, Mađarska, Belorusija, Kina, Komorska ostrva, Antigva, Sirija, Kuba, Kongo, Demokratska Narodna Republika Koreja, Dominikanska republika, Eritreja, Esvatini, Grenada, Mali, Nauru, Nikaragva, Sao Tome i Principe i Srbija.

    Uzdržani su bili: Alžir, Angola, Argentina, Јermenija, Bahami, Bahrein, Barbados, Benin, Butan, Bocvana, Brazil, Burundi, Kambodža, Kamerun, Kongo, Obala Slonovače, Kipar, Dominikanska Republika, Ekvatorijalna Gvineja, Etiopija, Gabon, Gruzija, Gana, Grčka, Gvatemala, Gvineja, Haiti, Honduras, Indija i Јamajka.

    Među uzdržanim su bili još i Kazahstan, Kenija, Kiribati, Laos, Liban, Lesoto, Madagaskar, Maldivi, Meksiko, Mongolija, Mozambik, Namibija, Nepal, Nigerija, Oman, Panama, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Peru, Filipini, Sent Kits, Sent Lucija, Sent Vincent Samoa, Sejšeli, Slovačka, Solomonska ostrva, Јužni Sudan, Šri Lanka, Sudan, Surinam, Tadžikistan, Tajland, Togo, Trinidad Tobago, Tuvalu, Uganda, Ujedinjeni Arapski Emirati i Vijetnam.

    Vučić je ukazao da će usvajanje rezolucije otvoriti Pandorinu kutiju i da će se svijet suočiti sa nizom optužbi za genocid i da ona neće donijeti pomirenje u regionu

  • Kina podigla borbene avione – vojska u pripravnosti

    Kina podigla borbene avione – vojska u pripravnosti

    Tajvanska vojska primetila 21 kineski vojni avion i 15 brodova oko ostrva u poslednja 24 sata, saopštile su jutros vlasti u Tajpeju.

    Deset kineskih aviona ušlo je u zonu identifikacije protivvazdušne odbrane Tajvana.

    Kina je u četvrtak i petak sprovela vojne manevre oko Tajvana, negodujući zbog govora novog tajvanskog predsednika Laj Čing-tea koji ocenjuje kao separatistički.

    Tajvan je osudio nove vojne manevre Kine oko ostrva koji su počeli nekoliko dana nakon inauguracije predsednika.

     

  • BHRT gasi 15 emisija, FTV se obratio pismom

    BHRT gasi 15 emisija, FTV se obratio pismom

    Usljed krize javnih servisa Radiotelevizija Bosne i Hercegovine (BHRT) danas ukida 15 emisija iz svog programa, a neke emisije će biti skraćene.

    Na listi 15 emisija koje se ukidaju su “Jedan”, “Odbrojavanje”, “Putevi zdravlja”, “Nova avantura”, domaći dokumentarni program, “Propuh”, “Thinking Box”, “Art Depo”, “Moja zemlja”, “DVS – Filmski festival u Kanu”, “Identiteti”, “Global”, “Konačno petak sa Majom Miralem”, “Inbox”, “Trend” dok će emisija “Jutro za sve” trajati dva umjesto tri sata.

    Federalna televizija je uputila novi poziv BHRT-u, u kojem od njih traže zakonsko postupanje i Poslodavni odbor FTV-a je ponudio rješenje za koje tvrde da će spasiti oba javna emitera.

    “S tim u vezi bismo, prethodito potpisivanju ugovora, uspostavili bankovni račun s trajnim nalogom, gdje bi po automatizmu BHRT-u od strane Elektroprivrede BiH i dalje Radio-televizije Federacije BiH stizao pripadajući procenat RTV takse kako ga je zakon definisao, dok bi nakon potpisa ugovora Radio-televizija Federacije BiH promptno uplaćivala iznose za redovne mjesečne tehničke usluge BHRT-u, uz dodatni iznos mjesečne rate po osnovu nastalog duga za tehničke usluge u proteklih pet mjeseci od kada je naplata RTV takse prekinuta”, naveli su.

    Istakli su kako bi redovnost uplata iz tri opisana osnova svakomjesečno na računu BHRT donijela 1,8 miliona KM.

    “Posljednji nemili događaj s gašenjem signala Radio-televizije Federacije BiH od strane BHRT-a pokazali su koliko se štete može nanijeti jednostranim radnjama i vjerujemo da je Uprava BHRT-a izvukla pouku da je sve odnose moguće riješiti jedino kroz suradnju, uvažavanje i povjerenje, ali samo temeljem postojećih zakonskih propisa koji su, kada je u pitanju raspodjela RTV takse, potpuno precizni. Čekamo vaš pisani odgovor i poziv na zajednički sastanak najkasnije iduće sedmice da bi finalizirali gore opisane detalje i spasili naše kuće i radnike potpisivanjem ugovora u skladu sa zakonom, član 18. Zakona o javnom sistemu BiH i član 57. Zakona o Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine”, istakli su iz FTV-a, prenosi “Avaz”.