Autor: INFO

  • Stevandić za “Žurnal di Dimanš”: Kada bi u Francuskoj neko bio osuđen od strane stranca, došlo bi do revolucije

    Stevandić za “Žurnal di Dimanš”: Kada bi u Francuskoj neko bio osuđen od strane stranca, došlo bi do revolucije

    Njemački visoki predstavnik za nas nije legitiman. On je odlučio da donosi zakone koje nije usvojio parlament. Čak su i sultani u srednjem vijeku konsultovali narod – izjavio je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić u intervjuu za poznati francuski nedjeljnik “Žurnal di Dimanš”.On je podsjetio za “Žurnal di Dimanš” da je upravo zbog Šmitovih odluka osuđen predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

    – I ja sam bio krivično gonjen. Kada bi u Francuskoj neko bio osuđen od strane stranca, došlo bi do revolucije. Nije normalno da suverena država u svom pravosuđu ima strane sudije koje imenuje organ Evropske unije, niti da postoji strani predstavnik sa tolikim ovlašćenjima. A kada smo rekli da ne želimo da budemo izbrisani i da će Republika Srpska uvijek postojati, zalijepili su nam etiketu separatista i secesionista – dodao je Stevandić u intervjuu realizovanom prilikom službene posjete Francuskoj.

    On je naglasio da je strašno ćutanje evropskih zemalja na poteze Kristijana Šmita u BiH.

    – Čak je i Francuska ostala nijema. Samo su Mađarska i Slovačka reagovale i spasile dostojanstvo Evrope. U Bosni i Hercegovini nikada ne treba birati jedan od tri naroda. A tzv. visoki predstavnik je napravio upravo tu grešku. Nadamo se da će sve odluke Šmita pasti pred Evropskim sudom za ljudska prava – naglasio je Stevandić.

    Prema njegovim riječima, posjeta Francuskoj je imala za cilj otvaranje novih kanala komunikacije i borbu protiv brojnih negativnih stereotipa o Srbima koji se šire u evropskim zemljama.

    – Imamo slogan koji često ponavljamo: Razgovarajte sa nama, a ne o nama – naglasio je.

    Stevandić kaže da je BiH 30 godina od Dejtona multietnička zemlja, ali u kojoj svaki narod živi na svom prostoru jer ne postoji nijedna zajednička vrijednost između Srba, Hrvata i Bošnjaka. Na pitanje gdje se danas nalazi BiH u kontekstu evropskih integracija, Stevandić je rekao da je ona trebalo da bude u EU, ako se racionalno razmišlja.

    – Nalazi se u čekaonici iz geopolitičkih razloga. Rumunija i Bugarska su primljene iako su imale niži nivo demokratije i poštovanja ljudskih prava – kaže Stevandić.

    Upitan da li su dobri odnosi Srba sa Rusijom razlog te neintegracije u EU, Stevandić je rekao da su privremeni diskursi sve te priče po kojima moramo po svaku cijenu biti protiv Rusije.

    – Rat u Ukrajini je sukob koji će se završiti za godinu ili dvije. Evropska unija bi željela da budemo protiv Rusije. Ali za dvije godine, kada se mir vrati, nije sigurno da ćemo mi biti dio Evropske unije. S druge strane, mogu da tvrdim da će se Evropska unija do tada pomiriti sa Rusijom. Ne možemo biti nezahvalni prema Rusima. Rusija je stavila veto na rezoluciju Britanaca kojom su htjeli da Srbe proglase genocidnim narodom. To ne znači da smo mi platforma ili ruski nosač aviona. Ali znači da imamo kičmu i dostojanstvo -je zaključio je Stevandić.

  • Dodik: Srbiju volimo, a sa Hrvatima sarađujemo u onome što je naš interes

    Dodik: Srbiju volimo, a sa Hrvatima sarađujemo u onome što je naš interes

    Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je Srni da on i SNSD vole Srbiju, da su uz nju uvijek i da će sa njom sarađivati, ali da će sarađivati i sa Hrvatskom i Hrvatima u BiH u svemu onome što je i interes Republike Srpske.

    Dodik je rekao da su budalaština tvrdnje opozicije da vlast predvođena SNSD-om ima bolju saradnju sa Zagrebom nego sa Beogradom.

    – Političke budale mogu da govore tako nešto – istakao je Dodik.

    On je dodao da to nije u sferi normalne politike i da ne može laž da bude politika koju oni plasiraju.

    – Saradnja koju imamo na nekim pitanjima sa Hrvatskom izgleda potrebna i treba da bude dalje promovisana. Opozicija kad treba da pravi vlast sa Hrvatima na nivou BiH onda su im dobri, a kad ne, onda bi nekog drugoga okrivili za neku saradnju – naveo je Dodik.

    To, kako je naglasio, nije nikakva ljubav i nema nikakvu emociju što se tiče toga.

    – Smatramo da imamo neki interes da održavamo dobre odnose i te odnose držimo – naveo je Dodik.

    On je istakao da saradnja sa Srbijom u sebi ima i emotivnu i, naravno, interesnu stranu.

    – Naš interes je stabilna i jaka Srbija. Naša emocija je da volimo Srbiju – rekao je Dodik.

    On je naveo da je svaki pokušaj da se nekome pripiše nešto drugo gotovo totalna i ljudska i intelektualna i politička glupost.

    – Sasvim je normalno, ako neko dođe u posjetu u Republiku Srpsku, da Srpska reaguje i da se, kao zemlja koja širi regionalnu saradnju, na taj način i odnose prema tom pitanju – naveo je Dodik i dodao da to niko neće promijeniti.

    To što opozicija govori, Dodik je rekao da pokušavaju da podvale javnosti.

    – Ne vjerujem da ima neko pametan u Republiki Srpskoj da može to da pomisli, osim takvih glupaka koji dolaze iz opozicije. Ali to njima ostaje – rekao je Dodik.

    Prema njegovim riječima, laž ne može biti politika, jer je uvijek kratkih nogu i ne može da dovede do toga da se promijene odnosi.

    – Milorad Dodik i SNSD će sarađivati sa Hrvatskom i sa Hrvatima u BiH u svemu onome što je i naš interes, ali će sarađivati i sa Srbijom i voljeti Srbiju. Mi ne navijamo za hrvatske reprezentacije u fudbalu, košarci, nego za srpske. Mi smo uvijek tamo gdje je srpska pobjeda i uvijek smo sa Srbijom kada je njoj teško i uvijek se radujmo svakom njenom uspjehu – naglasio je Dodik.

    On je naveo da ga čude pojedinci koji pretenduju da su neki intelektualci ili nešto slično pa tako nešto tvrde.

    Ocijenio je da to ima jedan cilj, a to je da one koji su nezadovoljni ovim ili onim povuče na drugu stranu.

    – Moja ljubav, moja emocija i moj interes jeste da sarađujem sa Srbijom, da joj želim sve najbolje – rekao je Dodik.

    Dodik je istakao da podržava politiku koju vodi predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, ali da jednako tako smatra da Republika Srpska, koja dijeli dugu granicu sa Hrvatskom i političke procese u BiH sa Hrvatskom i sa Hrvatima u BiH, treba da nađe način kako sarađivati jednako kao i sa Bošnjacima.

    – Ali, to nikad ne smije da bude na štetu naših interesa kako to radi opozicija koja je spremna da pokaže servilnost na svakoj gluposti i na štetu Republike Srpske u Sarajevu. Onda uporno pjeva i galami kako bi skrenula pažnju kako neko drugi sarađuje s Hrvatskom – rekao je Dodik.

    On je dodao da nema nijedan problem da se ponovo vidi i sa predsjednikom Hrvatske Zoranom Milanovićem i predsjednikom Vlade Andrejom Plenkovićem.

  • Kovačević: Ne postoji nijedna zemlja u EU u kojoj neizabrani stranac bez mandata nameće zakone

    Kovačević: Ne postoji nijedna zemlja u EU u kojoj neizabrani stranac bez mandata nameće zakone

    Srpski delegat u Domu naroda i portparol SNSD-a, Radovan Kovačević poručio je da nigdje u Evropskoj uniji ne postoji zemlja u kojoj se ne poštuje ustav te zemlje, i u kojoj se mimo ustava poštuje neki neizabrani stranac bez mandata i ovlašetenja.

    – Mi tražimo jasne odgovore i pitao sam Soreku, da li se u Evropskoj uniji i dalje poštuje vladavina prava i da li i dalje postoji nešto što se zove evropske vrijednosti. Ako postoji vladavina prava, da li postoji bilo koja zemlja unutar Evropske unije u kojoj se ne poštuje ustav te zemlje, nego se mimo ustava poštuje to da postoji neki neizabrani stranac bez bilo kakvog mandata i ovlaštenja, koji mimo ustava, parlamenta, predstavnika naroda i građana nameće zakone – rekao je Kovačević za N1.

    Ističe da s obzirom da ne postoji takva zemlja, te da tako nešto nigdje nije navedeno u klasteru pregovora sa Evropskom unijom, Kovačević ističe da traži od EU da bude saveznik BiH, kako bi se takve pojave eliminisalie.

    – Oni u Evropskoj uniji kažu da to nije vladavina prava, onda tražimo da nam Evropska unija bude saveznik kako bismo to eliminisali iz BiH i kako bismo sve takve nakaradne namete u pravni promet BiH u potpunosti eliminisali – jasan je Kovačević.

    Ističe da je od formiranja Savjeta ministara postignut jedan mnogo brži napredak nego što je to ikada ranije bio slučaj za BiH.

    – Usvojili smo veliki broj zakona, potpisali veliki broj sporazuma i postizali smo kompromise, iako to nije bilo lako, i svi smo imali tu vrstu razumijevanja da napretka nema bez kompromisa – naglasio je Kovačević.

    Ističe da su nakon toga predstavnici bošnjačke komponente unutar Savjeta ministara započeli obračun sa legalno izabranim predstavnicima iz Republike Srpske.

    – Kolege iz Sarajeva, predstavnici bošnjačke komponente unutar Savjeta ministara, odlučili da krenu u obračun sa onima koji su dio većine i koji imaju ustavni kapacitet da budu dio većine, kao i legitimitet dobijen od naroda i građana Republike Srpske, krenuli su u obračun sa nama te su zaustavili sve u BiH. To je nešto što je činjenica – poručio je Kovačević.

    Naglašava da ukoliko postoji prilika za napredak, onda mora postojati uvažavanje ustava zemlje.

    – Da biste mogli da ostvarite bilo kakav napredak, onda morate na prvom mjestu da uvažavate ustav svoje zemlje i ustavni kapacitet onih ljudi koji su činioci većine ili vlasti. Ako nemate dovoljno svijesti i znanja da to uvažavate, onda teško možete postići napredak – zaključio je Kovačević.

  • Minić otkrio kolika će biti minimalna plata iduće godine

    Minić otkrio kolika će biti minimalna plata iduće godine

    Premijer Republike Srpske Savo Minić predstavio je danas, narodnim poslanicima Prijedlog programa ekonomskih reformi u periodu 2026-2028. kojim je projektovan privredni rast po stopama 2,6 odsto, 2,9 odsto i 3,1 odsto.

    On je rekao da u Vladi očekuju pozitivan doprinos spoljnotrgovinske razmjene, stabilno tržište, povećanje izvoza usluga, te potencijalno otvaranje kanala prodaje.

    – Inflacija u BiH je ubrzala sa 1,4 odsto u 2024. na 3,9 odsto tokom prvih devet mjeseci 2025, uglavnom zbog viših cijena hrane, usluga i snažnih pritisaka na plate. Procjenjuje se da će inflacija do kraja godine dostići nivo od četiri odsto, uz postepeno smanjenje na 3,3 odsto u 2026. i tri posto u 2027. godini – rekao je Minić.

    On je podsjetio da je poznato da će u narednoj godini najniža neto plata u Republici Srpskoj iznositi 1.000 KM, te da će najniže neto plate, u zavisnosti od stepena stručne spreme potrebne za obavljanje određenog posla, iznositi od 1.050 KM do 1.450 KM.

    Minić je naveo da će stabilno tržište rada, uz rast zaposlenih i blago povećanje plata, omogućiće rast raspoloživog dohotka, što će uz pozitivan doprinos potrošnje države održati domaću potrošnju.

    On je ukazao i na to da se očekuje da će realizacija najavljenih investicija u energetske projekte, putnu infrastrukturu, zdravstvo i poljoprivredu pozitivno uticati na rast.

  • Roditelji ljuti zbog novog poskupljenja u Banjaluci

    Roditelji ljuti zbog novog poskupljenja u Banjaluci

    Ponovo poskupljuju vrtići, biću primorana da tražim povoljniji, ali to je novi stres za dijete, požalila se BL portalu ogorčena majka iz Banjaluke.

    Da su poskupljenja ponovo aktuelna potvrđuju i u predškolskoj ustanovi “Klub Malenac”, gdje će od Nove godine roditelji boravak djeteta plaćati 540 maraka.

     

     

    “Kako su povećane plate u javnom vrtiću, tako i mi u privatnim moramo čuvati vaspitače. Tako da smo primorani sa 480 KM poskupiti na 540 KM. Razlog poskupljenja je i podizanje minimalca, koje utiče na pomoćne radnike koje imamo u vrtiću. Hrana je sve skuplja, struje takođe – pa vjerujte ni sa novom cijenom, ne znam koliko ćemo sve postići”, objašnjava direktorica PU “Klub Malenac” Žana Lovre.

    Lovre priznaje da roditeljima nije svejedno zbog korekcije cijene, ali i da su svjesni troškova vrtića.

    “Vjerujte da privatni vrtići jedva opstaju. Teško je prilagoditi cijenu svim drugim poskupljenjima koja sve prate”, ističe Lovre.

    Prije šest mjeseci cijene su korigovali i drugi privatni vrtići, među kojima je i “Anđeo”. Kako objašnjava Nina Tahirović, jedna od majki, korekcija cijene roditelje i ne čudi, ali talas poskupljenja u ove četiri godine kao da ne prestaje.

    “Prije četiri godine sam dijete upisala u vrtić, kada je prosječna cijena bila 250 maraka, a evo sad je 530 maraka. Opet, dijete se naviklo i šta bih”, sa uzdahom zaključuje Nina za BL portal.

  • Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

    Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

    Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

    Dva dana pre samita u četvrtak, Komisija je uložila poslednji napor da ubedi zemlje članice EU da podrže kredit kako bi se milijarde evra iz ruskih rezervi koje se drže u banci Evroklir u Briselu mogle osloboditi za podršku ratom razorenoj ekonomiji Kijeva.

    27 izaslanika EU nastaviće razgovore o šemi kasnije u utorak, dok su razgovori o okončanju skoro četvorogodišnjeg ruskog rata u Ukrajini postigli izvestan napredak tokom sastanka zapadnih lidera i američkih izaslanika u Berlinu u ponedeljak.

    Nakon višednevnih pregovora o imovini, Komisija je u ponedeljak predložila pravne izmene svog predloga kako bi se obezbedila politička podrška Belgije.

    Dala je pravne garancije da bi, u svakom scenariju, Belgija mogla da iskoristi čak 210 milijardi evra ako se suoči s pravnim zahtevima ili s odmazdom Rusije, prema najnovijem tekstu u koji je briselski portal Politiko imao uvid. Takođe je navedeno da Ukrajini ne treba davati novac pre nego što zemlje EU pruže finansijske garancije koje pokrivaju najmanje 50 procenata isplate.

    Komisija je takođe naložila svim zemljama EU da prekinu svoje bilateralne investicione sporazume s Rusijom kako bi se osiguralo da Belgija ne bude ostavljena sama da se nosi s odmazdom Moskve.

    “Neće biti dogovora”

    Ipak, vlada premijera Barta de Vevera nije ubeđena.

    Belgija je tokom sastanka ambasadora EU u ponedeljak uveče objavila da uveravanja nisu bila dovoljna, rekle su četiri diplomate EU za Politiko.

    “Neće biti dogovora do Evropskog saveta”, rekao je diplomata EU koji je dobio anonimnost da bi slobodno govorio.

    Belgijska vlada se uzdržava od korišćenja ruske imovine zbog straha da će biti odgovorna za vraćanje punog iznosa ako Rusija pokuša da vrati novac. Ali u dodatnoj komplikaciji, četiri druge zemlje – Italija, Malta, Bugarska i Češka – podržale su zahtev Belgije da se istraži alternativno finansiranje za Ukrajinu, kao što je zajednički dug.

    Pariz “neutralan”

    Dok Francuska i dalje javno podržava plan zamrznute imovine – ministar za Evropu te zemlje Benžamin Hadad rekao je u utorak u Briselu da Pariz to podržava – osoba bliska francuskom predsedniku Emanuelu Makronu rekla je da je Pariz “neutralan” u pogledu toga treba li Evropa da iskoristi milijarde Moskve ili da se okrene evroobveznicama kako bi sprečila bankrot Ukrajine.

    Pristalice šeme – poput Nemačke – insistiraju da ne postoji stvarna alternativa korišćenju ruske imovine. Kažu da zajednički dug nije izvodljiv jer zahteva jednoglasnost – što znači da bi mađarski premijer Viktor Orban, koji je dugo bio skeptičan prema podršci Ukrajini, mogao da blokira inicijativu.

    “Nemojmo se zavaravati. Ako u tome ne uspemo, sposobnost Evropske unije da deluje biće ozbiljno oštećena godinama, ako ne i duže”, rekao je nemački kancelar Fridrih Merc u ponedeljak.

    Ali to nije ubedljivo za sve zemlje EU. Kritičari tvrde da Nemačka insistira na korišćenju ruske imovine jer je ideološki protiv zajedničkog duga EU.

    “Narativ je da je Mađarska protiv zajedničkog duga (za Ukrajinu). Realnost je da su štedljivci protiv zajedničkog duga”, rekao je jedan diplomata EU.

  • Banjaluka planira zabraniti korištenje uglja, u pripremi katastar zagađivača

    Banjaluka planira zabraniti korištenje uglja, u pripremi katastar zagađivača

    Banjaluka zajedno sa međunarodnom organizacijom radi na projektu katastra zagađivača kako bi se dobila jasna evidencija o tome šta i u kojem procentu utiče na zagađenje vazduha, a kao jedna od mjera za naredne godine jeste zabrana korištenja uglja.

    Poručila je to Milada Šukalo, projekt menadžer, navodeći da je Grad i do sada preduzimao određene mjere, te pokušavao da utiče na rješavanje ovog problema.

    “Ono što evidentno znamo jeste da jedan od najvećih izazova predstavljaju individualna ložišta, kojih naš grad ima više od 45.000”, navela je ona, dodajući da su inicijative za rješavanje problema spremne te da očekuju od Skupštine grada da one budu i usvojene.

    “Radi se, prije svega, o dugoročnom planu za naredne tri do pet godina. Naša želja je da uvedemo mjeru po kojoj će sva privatna ložišta morati da imaju filtere na svojim dimnjacima, a pored toga Grad će planirati i određene subvencije, kroz koje ćemo omogućiti ovakvu mjeru onima koji nisu u mogućnosti da sami finansiraju takve filtere”, istakla je ona, navodeći da će se pooštriti i inspekcijski nadzor, te dodala:

    “Ono što ćemo raditi i što je mjera koju planiramo da uvedemo u narednih pet godina jeste zabrana korištenja uglja”.

    Jedna od mjera koja će biti predložena Skupštini grada biće i strategija urbane mobilnosti.

    “To je nešto na čemu radimo trenutno, ali i na čemu smo radili u proteklom periodu. Kroz strategiju urbane mobilnosti planiramo uvođenje značajnog procenta električnih autobusa u javni prevoz. Dodatno, pripremili smo inicijativu prema republičkim vlastima za promjenu procedura tehničkih pregleda automobila, koji moraju biti pooštreni. Takođe, povećaćemo broj javnih bicikala – uvešćemo deset novih punktova i dodatno promovisati naš ‘BL bajk'”, navela je ona.

  • Kabinet srpskog člana Predsjedništva BiH stavlja Trgovsku goru na dnevni red

    Kabinet srpskog člana Predsjedništva BiH stavlja Trgovsku goru na dnevni red

    Kabinet srpskog člana Predsjedništva BiH Željke Cvijanović već je preduzeo određene aktivnosti nakon odluke hrvatskog Sabora o izgradnji nuklearnog odlagališta na lokalitetu Trgovske gore, izjavio je Srni šef Kabineta Dušan Petrović.

    Na pitanje šta namjerava Predsjedništvo BiH da preduzme nakon ove odluke Sabora, Petrović je rekao Srni da će Kabinet srpskog člana Predsjedništva zatražiti od predsjedavajućeg Predsjedništva Željka Komšića da se ova tačka stavi na dnevni red i razmatra na prvoj narednoj sjednici Predsjedništva.

    “Kabinet srpskog člana Predsjedništva nema nikakvu dilemu u vezi sa ovim pitanjem i ako ne postoji drugi način spremni smo i da tužimo Hrvatsku i nadamo se da ćemo za to imati saglasnost druga dva člana Predsjedništva”, naglasio je Petrović.

    “Ne bavimo se ovim prvi put i do sada smo radili na ovom pitanju, pripremali smo ovu tačku, a nakon jučerašnje odluke Sabora, tražimo da se o njoj raspravlja i na narednoj sjednici Predsjedništva. Srpski član Predsjedništva očekuje od ove institucije da zauzme jasan stav, uključujući i onaj o pokretanju tužbe”, istakao je Petrović, prenosi Srna.

    Stoga su, pojasnio je Petrović, prema instrukciji srpskog člana Predsjedništva Željke Cvijanović, u kabinetu pripremili zahtjev predsjedavajućem Komšiću da uvrsti ovu tačku na sljedeću sjednicu Predsjedništva BiH.

  • Savjet ministara povukao sa dnevnog reda tri tačke

    Savjet ministara povukao sa dnevnog reda tri tačke

    Savjet ministara danas je s dnevnog reda povukao Prijedlog odluke o uspostavljanju kancelarije glavnog pregovarača BiH sa EU kao privremenog tijela Savjeta ministara.

    Sa dnevnog reda skinute su i tačke Nacrt zakona o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH i Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Sudu BiH.

    Pred ministrima će se naći Nacrt sporazuma o grantu između Švedske i Savjeta ministara u vezi s programom Institucionalno jačanje za rezultate u rodnoj ravnopravnosti, saopšteno je na veb-stranici Savjeta ministara.

    Na dnevnom redu su i Prijedlog memoranduma o razumijevanju između Savjeta ministara i Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata o uzajamnom priznavanju i zamjeni vozačkih dozvola, kao i Prijedlog odluke o utvrđivanju godišnje kvote radnih dozvola za zapošljavanje stranaca u BiH za 2026. godinu.

    Na sjednici bi trebalo da se razmatra Prijedlog odluke o formiranju radnih podgrupa Stalnog koordinacionog tijela za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti, te finansiranja širenja oružja za masovno uništenje u BiH i Prijedlog odluke o privremenoj suspenziji i privremenom smanjenju carinskih stopa kod uvoza određene robe do 31. decembra.

    Ministarstvo bezbjednosti dostavilo je Informacija o stanju u oblasti migracija u BiH u prvih šest mjeseci.

  • Budimir: Svjesni smo prijetnji radikalnih grupa

    Budimir: Svjesni smo prijetnji radikalnih grupa

    Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir izjavio je Srni da policija Srpske preduzima mjere na zaštiti svih građana i da je svjesna prijetnji od ekstremističkih i vjersko-radikalnih grupa u BiH.

    Budimir je rekao da sada ne postoje informacije i izazovi koji bi mogli biti direktno povezani sa terorističkim napadom u Australiji, ali da je potrebno biti oprezan s obzirom na veliki broj radikalizovanih pojedinaca i grupa u BiH.

    – Mi znamo da u BiH imamo određen broj radikala, a posebno u ovom trenutku kada se vraćaju sa ratišta sa Bliskog istoka. Policija Republike Srpske preduzima mjere da zaštiti sve građane. Svjesni smo prijetnji koje dolaze od tih ekstremističkih i vjersko-radikalnih grupa u BiH – istakao je Budimir.

    Odgovarajući na pitanje da li Srpska treba pojačati mjere bezbjednosti uoči predstojećih praznika s obzirom na nedavni teroristički napad u Australiji na jevrejski praznik Hanuka, Budimir je rekao da za sada nema potrebe za tim, jer je stepen bezbjednosti već ranije podignut povodom praznika.

    – Procjenjivaćemo situaciju i to radimo iz dana u dan. Podignućemo stepen bezbjednosti ako bude bilo potrebno. Za sada nema nikakve potrebe za tim – rekao je Budimir.

    On je istakao da građani Srpske ne treba da brinu i da policija radi svoj posao.