Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković obišao je gradilište vodovodnog sistema Tunjice 1 i 2, poručivši da je riječ o jednom od najvećih i najznačajnijih infrastrukturnih projekata u gradu, te najavio da bi stanovnici više potkozarskih sela mogli dobiti uredno vodosnabdijevanje već tokom avgusta.
“Mnogo nam je stalo da ovaj vodovodni sistem završimo što prije i za sada imamo zaista odličnu dinamiku radova. Projekat se realizuje kroz tri etape, a ulažemo maksimalne napore da radove okončamo prije planiranog roka. Time bi korisnicima koji zavise od rezervoara Tunjice već tokom avgusta bilo omogućeno uredno vodosnabdijevanje”, rekao je Stanivuković.
Podsjetio je da je realizacija projekta, kako tvrdi, godinama bila blokirana zbog izostanka podrške u Skupštini grada.
“Od 2021. godine ovaj projekat je više puta odbijan od strane skupštinske većine predvođene SNSD-om. Bez odluke Skupštine nije bilo moguće započeti radove. Odluka je konačno usvojena u martu ove godine, ugovori su potpisani u aprilu, a radovi su počeli u maju”, naveo je Stanivuković.
Dodao je da će završetkom projekta stabilno vodosnabdijevanje biti obezbijeđeno za stanovnike Dragočaja, Ramića, Kuljana, Prijakovaca i Piskavice, bez obzira na vremenske prilike i sušne periode.
Stanivuković je istakao i da je gradska administracija u proteklih pet godina uložila oko 50 miliona KM u vodovodnu infrastrukturu, te izgradila više od 300 kilometara vodovodne mreže.
“Naš cilj je da uredno i kvalitetno vodosnabdijevanje ima 98 odsto stanovništva na području Banjaluke i sve smo bliže njegovom ostvarenju”, poručio je gradonačelnik.

Komentariši