Kategorija: Vijesti

  • Ruska Ambasada u BiH: Šta Njemačka nudi osim nelegitimnog visokog predstavnika?

    Ruska Ambasada u BiH: Šta Njemačka nudi osim nelegitimnog visokog predstavnika?

    Reagujući na izjavu njemačkog ambasadora u BiH Tomasa Fičena da Rusija ljudima u BiH nema šta ponuditi od onoga što je njima i njihovim porodicama bitno, iz ruske Ambasade su upitali šta to Njemačka daje ljudima u BiH?

    Iz Ambasade Rusije u BiH upitali su Fičena da li smatra da prirodan gas koji se isporučuje po najnižoj mogućoj cijeni nije bitan za ljude u BiH ili vjeruje da bi oni bili srećniji da su platili režije u skladu sa evropskim računima.

    • Vjerovatno, nelegitimnog visokog predstavnika koji je više puta dokazao da je on oličenje one stare Kralj je go! – konstatovali su iz diplomatskog predstavništva Rusije.
  • Spasilački tim Civilne zaštite Srpske vraća se kući iz Turske

    Spasilački tim Civilne zaštite Srpske vraća se kući iz Turske

    Spasilački tim Civilne zaštite Republike Srpske okončao je misiju u Turskoj i vraća se u Srpsku.

    Kako je potvrđeno za RTRS, spasioci iz Srpske koji su prethodnih dana bili u Kahramanmarašu jutros su krenuli ka Republici Srpskoj.

    Pripadnici Gorske službe spasavanja Bijeljina i Spaslilačke službe Volf potvrdili su za RTRS da ostaju u Hataju na poziv AFAD-a.

    Podsjećamo, spasilački tim Civilne zaštite iz Srpske spasio je u nedjelju 11-godišnju djevojčicu ispod ruševina u Kahramanmarašu.

    U Tursku su otputovali 7. februara kako bi pomogli tamošnjim spasiocima i stanovništvu u potrazi za preživjelima.

  • Ultimatum ratnih veterana

    Ultimatum ratnih veterana

    Dok vlasti u Republici Srpskoj još “vagaju” koga će postaviti za novog ministra rada i boračko-invalidske zaštite, ratni veterani uveliko se spremaju za proteste, saznaje Srpskainfo.

    Iako je od završetka izbora prošlo više od četiri mjeseca, u Vladi Republike Srpske i dalje je upražnjena fotelja ministra za boračka pitanja nakon što je Dragoslav Kabić, ubrzo nakon imenovanja, podnio ostavku na tu funkciju.

    S obzirom na težak materijalni položaj boračke populacije, brojna udruženja koja okupljaju ratne veterane traže da se to pitanje što hitnije završi kako bi, vele, imali “adresu” na kojoj bi mogli da rješavaju goruća pitanja. Od povećanja boračkih dodataka i naknada, invalidnina, pa do rješavanja brojnih drugih statusnih problema.

    Bez konsultacija s borcima
    Srpskainfo je, podsjećamo, nedavno objavila da je Čedo Kovačević, nekadašnji pomoćnik ministra rada i boračko-invalidske zaštite, postao ozbiljan kandidat da preuzme ministarsku dužnost nakon što je iz “trke”, po svemu sudeći, ispao Danijel Egić, koji se ranije pominjao kao najvjerovatniji Kabićev nasljednik.

    – Resorni ministar što prije treba da bude imenovan jer je to od značaja za boračku populaciju – poručio je predsjednik BORS Radan Ostojić.

    Iz Udruženja “Veterani odbrambeno-otadžbinskog rata RS”, koje je još krajem prošlog mjeseca najavilo masovne demonstracije ukoliko se vlasti ogluše na zahtjeve za poboljšanjem materijalno-socijalnog položaja boraca, ističu da je, prije svega, ponižavajuće to što učesnike rata i one koji su stvarali Republiku Srpsku, kako tvrde, niko čak i ne konsultuje oko izbora novog ministra.

    – Svjesni smo da je to prvenstveno političko pitanje i da ministre imenuju pobjedničke stranke na izborima. Međutim, mislimo da bi bilo korektno i normalno da se borci makar konsultuju oko toga ko će biti nadležan za njihova prava – kaže za Srpskainfo Nedeljko Klincov, potpredsjednik udruženja.

    Posljednji sastanak
    Osim peripetija oko izbora novog resornog ministra, Klincov ističe da su ratni veterani ogorčeni i time što nakon skoro godinu dana od održavanja tematske sjednice Narodne skupštine Republike Srpske o poboljšanju statusa i položaja boraca, nijedan od usvojenih zaključaka, prema njegovim riječima, nije realizovan.

    – Pisali smo nadležnim institucijama i tražili objašnjenje zašto se zaključci Narodne skupštine ne poštuju. Nismo dobili odgovor. Uskoro planiramo da tražimo još jedan, posljednji sastanak s najvišim zvaničnicima Srpske na kojem ćemo ultimativno tražiti ispunjavanje naših zahtjeva. Ukoliko toga ne bude, eto nas u maju pred zgradom Vlade u Banjaluci! To je konačna odluka. Mnogi naši saborci su spremni na takav korak i sigurno je da se nećemo povući sve dok oni koji su se borili za Republiku Srpsku ne dobiju status dostojan čovjeka – poručuje Klincov.

    Vlada Srpske je, podsjećamo, sredinom januara donijela odluku o utvrđivanju osnovice za obračun mjesečnog boračkog dodatka za 2023. godinu u iznosu od 2,2 KM po mjesecu provedenom u zoni borbenih dejstava, dok je visinu osnovice za obračun godišnjeg boračkog dodatka za 2022. odredila u iznosu od 4,43 po mjesecu provedenom na prvoj liniji fronta.

    Sredinom prošle godine, nakon sastanka Koordinacionog odbora boračkih organizacija u Bijeljini, usvojeni su zaključci o neophodnosti uvođenja jedinstvenog boračkog dodatka na mjesečnom nivou za sve demobilisane borce čija bio osnovica bila pet KM, kao i povećanje osnovice za obračun ličnih i porodičnih invalidnina na 80 odsto prosječne neto plate iz prošle godine.

  • Palata Republike u bojama zastave Srbije

    Palata Republike u bojama zastave Srbije

    Palata Republike u Banjaluci večeras je osvijetljena u bojama srpske zastave u čast obilježavanja Sretenja – Dana državnosti Srbije, a tim povodom biće upriličen i svečani vatromet.
    Vatromet će biti upriličen od 21.00 čas, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Republike Srpske.

    Srbija danas obilježava Sretenje – Dan državnosti, u znak sjećanja na 15. februar 1804. godine kada je podignut Prvi srpski ustanak pod vođstvom vožda Karađorđa i kada je 1835. godine donesen Sretenjski ustav, prvi moderni Ustav Srbije.

  • Stevandić: Srbija oslonac Srpskoj

    Stevandić: Srbija oslonac Srpskoj

    Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske, dr Nenad Stevandić prisustvuje danas u Srbiji na obilježavanju 15. Februara, Dana državnosti Republike Srbije.
    Predsjednik Stevandić zajedno je sa predsjednikom Skupštine Srbije Vladimirom Orlićem položio vijenac kod Spomenika voždu Karađorđu, a nakon toga je obratio pristutnima i prenio pozdrave iz Republike Srpske od Skupštine, predsjednika i Vlade Republike Srpske.


    “Sve što smo stigli da učinimo i podignemo podigli smo poslije njihovih žrtava i pobjeda i sve veliko što danas imamo i što baštinimo je u sjeni junaka koji nisu žalili svog života i čija je hraborst uvijek bila ispred ličnog interesa”, naveo je Stevandić.

    On je istakao da se junaštvo kroz vijekove mijenjalo i da je ono danas malo drugačije – danas je junaštvo kada se otvara veliki broj fabrika, grade mostovi, bolnice, putevi, a najveće junaštvo je kada se sve to radi da bi svoj narod sačuvali.

    “Zato želim da čestitam Srbiji, njenom predsjedniku i Skupštini i Vladi za ono što čine na podizanju i čuvanju vlastitog naroda”, rekao je Stevandić.

    On je istakao da to jako dobro razumiju Srbi iz Republike Srpske, koji se na dnevnom nivou bore za svoje pravo na opstanak i koji su relativno nezaštićena srpska teritorija.

    Predsjednik Stevandić je rekao da Republika Srpska nije samo zagledana, nego i naslonjena na Srbiju.

    “Zato, neka Bog pomogne da tako i ostane. Svako dobro vama, vašim porodicama, do idućeg sretanja, do zajedničkog viđenja, zajedničkih proslava i zajedničkih poduhvatima u budućnosti. Slava junacima, a vama svako dobro!”, poručio je Stevandić.

    Srbija danas obilježava Sretenje – Dan državnosti, u znak sjećanja na 15. februar 1804. godine kada je podignut Prvi srpski ustanak pod vođstvom vožda Karađorđa i kada je 1835. godine donesen Sretenjski ustav, prvi moderni Ustav Srbije.

  • Vukanović oštetio službeni automobil Narodne skupštine

    Vukanović oštetio službeni automobil Narodne skupštine

    Narodni poslanik i lider Liste za pravdu i red, Nebojsa Vukanović, vozeći po Hercegovini oštetio je juče službeni automobil “škoda oktavija”.

    Vukanović je demantovao glasine da je slupao auto, objasnivši da je samo naletio na zaleđenu grudvu snijega. Ali i to je bilo dovoljno da automobil Narodne skupštine iz Nevesinja u Banjaluku doveze šlep-služba.

    – Danas sam sa Zagom Grahovac i Milanom Nikčević bio u Višegradu, na obilježavanju Dana borca i početka Prvog srpskog ustanka, a cijeli dan stižu pozivi i poruke ljudi koji se pitaju da li sam dobro, jer čitaju u režimskim portaloidima da sam „razlupao“ službeno auto. Nevjerovatno koliko se bolesnici trude i ne biraju sredstva, pokušavaju da nađu bilo šta da me pokušaju ocrniti u javnosti, uplašeni reakcijama naroda i rastu popularnosti Liste za pravdu i red – objavio je Vukanović.

    Slikama potkrepljuje tvrdnju da na “škodi” nema ni najmanje ogrebotine od navodnog izlijetanja s puta.

    – Juče ujutro oko osam časova, tačno kod radara na izlasku iz Nevesinja prema Gacku, prešao sam preko zaleđene grudve snijega, koja se nalazila na sredini trake, vjerovatno pala sa nekog kamiona neposredno prije nego sam naišao. Auto „škoda oktavija“ je dosta nisko, niže u odnosu na „volva“, a zaleđena grudva preko koje sam prešao je probila hladnjak klime i crijevo, u podvozju – kaže Vukanović.

    Odmah je pozvao generalnog sekretara Narodne skupštine Republike Srpske, Borana Bosančića, i pitao da li da popravi hladnjak i crijevo o svom trošku, ili da pozove policiju, a on mu je rekao da je pravilo da policija uradi uviđaj, i da vozilo šlep-službom, koja je besplatna, pošalje u „škodin“ servis u Banjaluci, jer je kasko osiguran, a tamo se vozilo održava od kupovine 2016.

    – Policija je obavila uviđaj, fotografisala lice mjesta, grudvu i auto koje sam parkirao pored puta da bi se normalno odvijao saobraćaj, vršila moje alkotestiranje, naravno da nisam imao alkohola u krvi, i utvrdila da su Nevesinje-putevi odgovorni jer ne održavaju put i nisu uklonili sante zaleđenog leda sa puta. Na santu sam naletio tačno kod radara gdje je ograničenje 50 km/h, i naravno da u tom trenutku nisam brzo vozio, iako moram priznati da često žurim i brže vozim – napisao je Vukanović.

    Kao šef svog kluba poslanika, Vukanović ima pravo na službeni automobil i vozača prilikom obavljanja poslaničkih poslova.

  • Guverner Softić pod istragom Tužilaštva BiH

    Guverner Softić pod istragom Tužilaštva BiH

    Tužilaštvo Bosne i Hercegovine otvorilo je istragu protiv Senada Softića, guvernera Centralne banke Bosne i Hercegovine, potvrđeno je “Nezavisnim novinama” u Tužilaštvu BiH.

    “U Tužilaštvu BiH na osnovu podnesene krivične prijave formiran je predmet, te se vrše provjere navoda iz prijave”, rekli su nam u Tužilaštvu BiH.

    Kako nezvanično saznajemo, istraga protiv Softića otvorena je u nekoliko predmeta i za nekoliko krivičnih djela. Prije svega, istražitelje SIPA, koja po nalogu Tužilaštva BiH sprovodi istragu, najviše zanima predmet nabavke zgrade za smještaj Filijale Centralne banke BiH u Palama, ali i postupak kupovine zemljišta u dijelu parka “Hastahana”, gdje je CB BiH planirala da gradi vlastiti objekat.

    Takođe, SIPA je interesovala i rekonstrukcija zgrade CB BiH u Mostaru, s obzirom na to da je Softić tu nabavku, između ostalih, potpisao i sa firmom “Domena”, koja je u vlasništvu brata Ankice Kolobarić, nekadašnje članice Upravnog odbora Centralne banke BiH, što je po mišljenju tužilaca moguć sukob interesa.

    Na “meti” Tužilaštva BiH, odnosno SIPA, jeste i jedinstveni registar računa fizičkih lica, s obzirom na to da je taj “projekat” plaćen, ali nikada nije zaživio jer nije bilo saglasnosti Upravnog odbora CB BiH da se to sprovede u djelo. Članovi UO CB BiH koji dolaze iz Republike Srpske za taj projekat nisu glasali tvrdeći da on nije u skladu sa zakonom.

    “Plaćeno je valjda oko milion evra da se to uradi prije nego što je donesena odluka o tome. Kasnije to nikada nije zaživjelo, a plaćeno je. SIPA se interesuje i za to, ali najviše ih interesuje nabavka zgrade na Palama, jer u tom slučaju postoji i tužba protiv CB BiH, koja je u suštini prevarila investitora i vrlo vjerovatno će CB BiH morati platiti odštetu”, ispričao je izvor “Nezavisnih”.

    Kada je riječ o toj zgradi na Palama, u septembru 2018. godine firma “Građenje” d.o.o. je nakon sprovedenog postupka javne nabavke odabrana kao najpovoljniji ponuđač u kupovini poslovnog prostora za smještaj Filijale CB BiH u Palama. Kasnije, odnosno 12. oktobra 2018. godine CB BiH je na adresu firme “Građenje” d.o.o. dostavila i obavještenje i odluku da je ova firma najpovoljniji ponuđač, nakon čega je počelo i opremanje poslovnog prostora, koji je završen u zahtijevanom roku do 31. decembra 2018. godine.

    Nakon što je taj posao završen, počinju komplikacije i to tako što interna revizija CB BiH daje primjedbe na ugovor, ističući da se nabavka građevine i opremanje ne mogu vršiti kroz jednu nabavku, zbog čega firma “Građenje” d.o.o. u maju 2019. godine potpisuje zapisnik sa zajedničkom izjavom s ciljem da se postupak nabavke obnovi sa formalnom izmjenom strukture sadržaja prema zahtjevu interne revizije, odnosno da se postupak poslovnog prostora i njegovog opremanje razdvoje.

    “Tada sam naivno prihvatio tu situaciju da oni obnove tender i kada su došli do te faze, onda su prosto odustali i ostavili me bez realizacije. To je jedna seoska i đilkoška prevara, ali ja to nisam mogao očekivati na mjestu i u ustanovi u kojoj rade poslovni, moralni i čestiti ljudi, ali očigledno nisu”, rekao je Zoran Popić, vlasnik kompanije “Građenje” d.o.o.

  • Novcem za boračke kategorije Milunović gradio lovačke domove, strelišta glinenih golubova, kupovao čamce

    Novcem za boračke kategorije Milunović gradio lovačke domove, strelišta glinenih golubova, kupovao čamce

    Bivši ministar rada i boračko invalidske zaštite Republike Srpske Duško Milunović (SP) prošle godine je podijelio čak 443.000 KM prikupljenih po osnovu igara na sreću.

    Osim poprilično velike cifre, u ovoj prtiči je zanimljivo kome je sve novac dijeljen.

    U javnom konkursu za raspodjelu sredstava od igara na sreću piše da se novac daje za finansiranje/sufinansiranje projekata i programa iz sljedećih oblasti:

    Oblast koja pomaže zadovoljavanju raznih potreba lica sa invaliditetom iz boračkih kategorija i kategorija civilnih žrtava rata, te ostalih kategorija lica sa invaliditetom;

    Oblast koja omogućava zapošljavanje boračkih kategorija;

    Osim poprilično velike cifre, u ovoj prtiči je zanimljivo kome je sve novac dijeljen.

    U javnom konkursu za raspodjelu sredstava od igara na sreću piše da se novac daje za finansiranje/sufinansiranje projekata i programa iz sljedećih oblasti:

    Oblast koja pomaže zadovoljavanju raznih potreba lica sa invaliditetom iz boračkih kategorija i kategorija civilnih žrtava rata, te ostalih kategorija lica sa invaliditetom;

    Oblast koja omogućava zapošljavanje boračkih kategorija;

    Oblast socijalne zaštite i humanitarne djelatnosti za kategorije lica za čiju zaštitu je nadležno Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite;

    Oblast koja doprinosi razvijanju kulture sjećanja i pamćenja u vezi sa oslobodilačkim ratovima i podsticanju kulturnog i kreativnog rada osoba sa invaliditetom i drugih lica za čiju zaštitu je nadležno Ministarstvo.

    Međutim, kada se pogleda spisak odobrenih projekata, na njemu se vidi da su među primaocima i oni koji baš nemaju direktne veze sa boračkom populacijom, licima s invaliditetom, proteklim ratom i kulturom sjećanja. Ili to nije naglašeno u obrazloženju, što je obaveza. Grantovi su išli i crkvama, lovačkim udruženjima, fudbalskim klubovima, aero klubovima…

    Prema konačnom spisku, Fudbalski klub „Kozara“ Donji Orlovci Prijedor dobio je 10.000 KM za izgradnju pomoćnog objekta na stadionu, Lovačko udruženje „Balj“ Kostajnica isto toliko za izgradnju lovačkog doma, Aero klub „Nemanja Goronja“ iz Banjaluke dobio je 5.000 KM za redovan rad, jedan od raftingaša iz „Tare“ dobio je 6.000 KM za kupovinu čamca. Lovačko društvo „Jelen“ iz Kozarske Dubice dobilo je 10.000 KM za izgradnju strelišta za građane, odnosno letećih meta – glinenih golubova.

    Takođe, brojne parohije dobile su hiljade maraka za obnove hramova, stepeništa…

    Istina, ima i grantova koji su podijeljeni onima za koje su i namijenjeni, a kompletan spisak pročitajte ovdje.

    – Milunović je na proteklim izborima bio nosilac liste Socijalističke partije u Izbornoj jedinici jedan, i upravo u toj jedinici je podijelio najviše novca – tvrde izvori Srpskainfo.

    Pokušali smo da dobijemo komentar bivšeg ministra Milunovića, ali bezuspješno. Prvo se „vadio“ da više nije ministar, ali kada smo ga napomenuli da je novac dijeljen u vrijeme kada je on bio ministar i da se ispod nalazi upravo njegov potpis, Milunović je poručio da ništa ne želi da priča i da se obratimo ministarstvu.

  • Konaković ponosan na sve spasioce iz BiH, biće vremena da se podvuče linija

    Ponosan sam na sve BiH državljane koji su ovih dana osvijetlili obraz u Turskoj, poručio je ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković iz Ankare.

    On je dodao da je nesreća koja je zadesila Tursku ubrzala njegovu prvu posjetu ovoj zemlji, ali i komentarisao ulogu Savjeta ministara pri slanju spasilaca u Tursku.

    Ambasada BiH, ali i Konzulat u Turskoj obavljaju veliki posao ovih dana, rekao je ministar spoljnih poslova Elmedin Konaković, a nakon što je obavio sastanke i sa predstavnicima Konzulata u Istanbulu, ali i posjetio ambasadu.

    Ovdje u ambasadi ima jako puno zahtjeva , pomoć koja stiže iz BiH evidentira se ovdje, pomogli smo im slanjem jednog čovjeka kako bi im pomogao. Moram zaista reći sve najbolje o onome što naši ljudi ovdje rade. Solidarnost koju pokazuju spasioci iz BiH u ovom vremenu je na zavidnom nivou – rekao je Konaković.

    Konaković koji je danas stigao u Tursku sutra bi se trebao susresti sa svojim turskim kolegom Mevlutom Čaušogluom. Tema sastanka će biti pomoć Turskoj nakon zemljotresa, prenosi N1.

    – U Tursku bismo putovali na diplomatski forum u Antaliju, na diplomatski forum u martu. Sa kolegom Čaušogluom razgovarao sam nekoliko puta, prije ove nesreće. Naš plan je bio da u sretnijim okolnostima govorimo o prilikama koje BiH ima u Turskoj i Turska u BiH, i našim snažnim vezama. Nažalost okolnosti su nas natjerale da promjenimo raspored, i da simbolično pokažemo da smo uz narod i uz Tursku – rekao je on.

    Konaković je pojasnio da će nakon susreta sa turskim ministrom vanjskih poslova obići Hataj, koji je najrazrušeniji, te susresti se sa spasiocima iz BiH. Konaković kaže pružiće im ruku i reći koliko su ponosni za sve ono što su u ime BiH uradili za Tursku.

    – Mislim da smo jedna od zemalja sa najvećim brojem spasilaca, preko 160 ljudi je na terenu. Psi tragači su postali već legendarni. Razgovaraćemo o tome koliko možemo pomoći u ovoj teškoj situaciji – rekao je Konaković.

    – Zadovoljan sam brzinom i načinom na koji su reagovale entitetske vlade, neću im prigovarati. Biće vremena da se podvuče linija i da pregledamo koliko smo administrativno ispoštovali okvirni Zakon o zaštiti i spasavanju, teško je bilo dok se spasavaju ljudski životi tražiti neke mejlove, je li neko tražilo pomoć, je li neko tražio dozvolu, je li Vijeće ministara adekvatno reagovalo. U tim trenucima sam se trudio da ne dolijevam političko ulje na vatru – dodao je on.

    Ministar vanjskih poslova dodaje da ako se gledaju nadležnosti državnog nivoa, može se Savjetu ministara nešto prigovoriti, ali i da su ministri glasajući da se izdvoje sredstva iz rezerve za budžet koji nije veliki, reagovali u skladu sa mogućnostima Savjeta ministara.

    – Čini mi se da smo svi dali maksimum, da se čak takmičimo u tome ko će više dobrih stvari uraditi u ovoj situaciji. Pokušaću da to i dalje dominira, biće vremena za podvlačenje računa, mogli smo da smo sinhronizovali mehanizam EU, pa značajno povući dio sredstava i ojačati timove.

    Na kraju, Konaković je ocijenio da je ljudski ponosan na sve ljude iz BiH koji su ovih dana, na najbolji način predstavili BiH u Turskoj.

  • Radović uskoro na saslušanju u policiji

    Milan Radović uskoro će morati na saslušanje u policiju. Radi se navodnom zločinačkom udruženju Radovića i Novislava Milakovića kao bivših članova Uprave Nove banke. Policija je već saslušala Milakovića, potvrđeno je za ATV.
    Radović i Milaković terete se da su zloupotrijebili svoj položaj i omogućili pojedinim licima da pribave imovinsku korist. Sve to preko prodaje akcija preko kreditnih sredstava banke 2015. godine. Iz Agencije za bankarstvo uputili su nas na Komisiju za hartije od vrijednosti.

    “Osnivanje, poslovanje, upravljanje te nadzor nad radom banaka u smislu Zakona o bankama vrši Agencija za bankarstvo Republike Srpske kao regulatorni organ koji je u skladu sa posebnim propisom ovlašćen da daje i oduzima dozvole za rad kako banke tako i članova Upravnog odbora istih. S tim u vezi, upućujemo Vas da se obratite Agenciji za bankarstvo Republike Srpske, kao nadležnom organu”, saopšteno je iz Komisije za hartije od vrijednosti Republike Srpske.

    Iz Republičkog tužilaštva nisu odgovorili na novinarska pitanja. Radović i Milaković terete po Krivičnom zakonu Srpske, ali i Zakonu o bankama. O čemu bi tačno moglo da se radi, stručno objašnjavaju brokeri.

    “Tu se sada tretira način korištenja sredstava i da li je banka mogla da da kredite kojim bi se kupovale akcije banke. Koliko je meni poznato to je zabranjeno. Da li je došlo do nenamjenskog trošenja sredstava ali svako lice koje je imalo sredstva moglo je da stiče akcije po tržišnim uslovima. Samo je berza ta gdje se utvrđuju tržišni uslovi”, rekla je Dragana Garača, direktor brokerskog društva “Monet broker”.

    Pod lupom je i cijela tadašnja uprava banke. Milan Radović dok čeka saslušanje, na pozive ne odgovara.

    Milan Radović već duže vrijeme nije političi aktivan, makar u medijima. Prilično je neaktivan I banjalučki SDS-a. Vršioca dužnosti predsjednika Srpske demokratske stranke, pitali smo gdje je Milan Radović. Milan Miličević rekao je da je u stalnom kontaktu sa Radovićem ali da ima privatnih poslovnih obaveza.