Kategorija: Politika

  • Nikšić o posjetama svjetskih zvaničnika BiH

    Nikšić o posjetama svjetskih zvaničnika BiH

    Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić osvrnuo se na posjete svjetskih zvaničnika koji su u protekloj sedmici boravili u BiH.

    Diplomatska ofanziva dokazanih prijatelja naše zemlje predstavlja jasan dokaz posvećenosti međunarodne zajednice BiH – poručio je Nikšić, pa dodao:

    – Naročito je pozitivno što to rezultira sa sve manje kurtoaznih i diplomatskih izjava, a sve više otvorenih kritika upućenih etnonacionalnim strankama i njihovim liderima i to prvenstveno zbog zloupotrebe položaja zarad ličnog bogaćenja. Svakako da je najvažnija poruka ta da će odgovoriti na antidejtonsko i neustavno djelovanje, te da neće dozvoliti nikome da dijeli državu.

    Administracija SAD uz građane BiH
    Naglasio je da je posjeta pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i evroazijska pitanja Džejmsa O'Brajana potvrda spremnosti administracije SAD da bude uz građane BiH.

    – Lideri bi trebalo da omoguće pomirenje, postižu kompromise i rade na ekonomskom prosperitetu koji građani BiH žele i zaslužuju. To neće biti lako jer znači prihvatanje postepenih promjena, korak po korak, shvatanje da savršeno ne bi trebalo biti neprijatelj dobroga, i pravljenje kompromisa. Umjesto toga, političari nacionalisti pokušavaju oslabiti institucije, prijete otcjepljenjem ili rasplamsavaju plamen nepovjerenja i podjela – rekao je Nikšić, pa nastavio:

    – Izjavu O'Brajana doživljavam kao podršku politici koju mi od početka mandata zagovaramo. Naša politika razgovora i dogovora nema alternativu jer je to jedini put kojim se građanima može osigurati bolji ekonomski, socijalni i sigurnosni položaj. Čvrsto stojimo na tom putu i preuzimamo odgovornost za sve ono što radimo jer naš jedini cilj je dobrobit svih građana.

    “Politika naših prethodnika je uspješna samo za širenje mržnje”
    – Da se taktika javnog prepucavanja, upućivanja “oštrih” reakcija i opstrukcija pokazala efikasnom, mi bismo već odavno bili članica Evropske unije i NATO saveza. Međutim, očito je, da se politika naših prethodnika pokazala uspješnom samo za širenje mržnje, nepovjerenja i nesigurnosti. Naravno dobro to dođe i za skupljanje lajkova, ali nama to nije cilj – naglasio je Nikšić.

    “Ne želimo gubiti vrijeme”
    U nastavku je federalni premijer poručio da “mi jednostavno ne želimo gubiti vrijeme na prigovaranje, svađu, prepucavanje, isprazni populizam već radimo na tome da izvučemo maksimum za građane”.

    – Intenzivno radimo na finalizovanju fiskalne reforme, završavamo formiranje specijalnih odjeljenjaa za borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala, osigurali smo pomoć poljoprivrednicima, stvaramo bolje uslove poslovanja što će dovesti do otvaranja novih radnih mjesta, osigurali smo bolju brigu za socijalne kategorije i teško oboljele, podršku djeci i mladima, kao i našim uspješnim sportistima. Nastavljamo dalje koračati ka evroatlantskoj budućnosti BiH i za to smo spremni postizati kompromise – rekao je Nikšić, pa nastavio:

    – To ni na koji način ne znači da ćemo pristati na bilo čije ucjene i prijedloge kojima bi se oštetili građani ili narodi. Naš cilj je da građanima osiguramo bolji život, da svoju budućnost vide u u svojoj zemlji, a ne negdje drugo. Naš cilj je da BiH svi njeni građani doživljavaju kao svoju domovinu u kojoj su svačija prava podjednako zaštićena. To su ciljevi na čijem ostvarenju intenzivno i predano nastavljamo raditi, piše Avaz.

  • Dodik se ponovo obrušio na američke diplomate, a ima poruku i za O'Brajena

    Dodik se ponovo obrušio na američke diplomate, a ima poruku i za O'Brajena

    Кako je moćna Amerika došla na ove grane? Svijet je u vrtlogu sukoba, vri na svakom dijelu planete, a državni sekretar SAD bavi se BH gasom, njegov pomoćnik Sabijom, ambasador respiratorima i poslovnicima o radu.

    Poručio je ovo predsjednik Srpske, Milorad Dodik koji dodaje da pored njih, Ramo Isak djeluje kao diplomatski gigant.

    – Ovo ni Nadrealisti nisu mogli da zamisle. Nastup O'Brajena u Sarajevu demonstracija je bahatosti i odsustva ideja. Dok su mu puna usta suvereniteta BiH, podržava samozvanca koji je direktna negacija suverenosti – napisao je Dodik na mreži X.

    On dodaje da O’Brajen govori o prijateljstvu prema narodima u BiH, a „tretira te iste narode kao divlje horde iz kamenog doba kojima će on donijeti vatru“.
    Dodik kaže da je svaka američka administracija bila posvećena stanju i odnosima u BiH, ali je samo ova očigledno zainteresovana da to stanje pogorša i poremeti odnose.

    – Nekadašnji ambasador SAD u BiH Tomas Miler je govorio: “Bolji je i najlošiji dogovor domaćih političara, jer je dogovor, nego nametanje”. Danas nam dolaze diplomate koje nastoje da takve dogovore sruše, koje ih negiraju i omalovažavaju. Dogovor koji smo mi postigli ima za cilj da građani u BiH budu zadovoljni, da im bude bolje, da krenemo putem članstva u EU, a ne da njim bude zadovoljan O'Brajen – ističe Dodik.

    On kaže da je Dejtonski sporazum veliki uspjeh tadašnje administracije SAD.

    Republika Srpska, ističe Dodik, vodi politiku poštovanja Dejtonskog sporazuma.

    – Paradoksalno je da mi branimo američki uspjeh od američkih diplomata. Imam suverenu odluku građana Republike Srpske na izborima da budem predsjednik. I zakleo sam se da ću poštovati Ustav i zakone. Svoje srce, riječ i život daću samo svom narodu i Republici Srpskoj – ističe Dodik.

    On kaže da je tu da poštuje volju građana, da se dogovara s predstavnicima druga dva naroda, poštujući njihove interese.

    – Tu sam da Republika Srpska bude partner svima, ali podanik nikome – navodi Dodik.

    Podsjećamo, O’Brajen je tokom nedavne posjete Sarajevu uputio oštre kritike liderima SNSD, HDZ i SDA, Miloradu Dodiku, Draganu Čoviću i Bakiru Izetbegoviću.

    On je, između ostalog, rekao da lider SNSD i njegova stranka „već godinama usmjeravaju ugovore prema članovima njegove porodice i prijateljima“.

    – Brojne su optužbe o nedoličnom ponašanju u raznim granama industrije u Srpskoj, od nekonkurentnih ugovora koji su na sumnjiv način dodijeljeni kompanijama pod kontrolom njegove porodice do sankcionisanog medija gospodina Dodika, ATV – tvrdi O’Brajen.

    On je rekao da je Dodik, nakon što je stupio na poziciju predsjednika Srpske, sam “sebi dodijelio sredstva u iznosu od 56,5 milijuna maraka (28,7 miliona dolara) za kancelariju predsjednika Srpske, što je povećanje od više od 400 odsto u odnosu na prethodnu godinu”.

    – U isto vrijeme, gospodin Dodik traži dodatna sredstva izvan institucija vlasti Bosne i Hercegovine. Nakon mjeseci očajničkih pokušaja da osigura sredstva iz izvora kao što su Rusija, Mađarska i NR Kina, gospodin Dodik izvršio je pritisak na lokalne banke da pruže novčanu podršku izdavanjem domaćih obveznica. One su ekvivalent visokokamatnim zajmovima. To nije održivo. Glasači u Srpskoj imaju pravo znati koliko duguju – rekao je O’Brajen.

  • Stevandić: Srpska neće dozvoliti da joj udaraju pečate zločina koje nije počinila

    Stevandić: Srpska neće dozvoliti da joj udaraju pečate zločina koje nije počinila

    Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izjavio je da će istina o zločinu na sarajevskoj pijaci Markale iz 1994. godine kad-tad isplivati i da Srpska neće dopustiti da joj udaraju pečate zločina koje nije počinila.

    Stevandić je istakao da je matrica zločina na pijaci Markale primijenjena mnogo puta na ratištima u Avganistanu, Bliskom istoku ili nedavno u Ukrajini, a sve da se postigne alibi za vojna dejstva.

    • Budući da je Vojska Republike Srpske bila u to doba čvrsta i muslimani nisu mogli da probiju srpske linije prema Ilidži, Grbavici, Srpskom Sarajevu, desile su se Markale. Imam duboki pijetet prema svim žrtvma, ali do danas nisu demantovane činjenice da ta granata nije ispaljena sa srpskih položaja – rekao je Stevandić za “Večernje novosti”.

    On je dodao da nikakve naručene presude srpskim političarima i generalima ne mogu potvrditi da su oni odgovorni za ovaj zločin.

    Stevandić je naglasio da je uvjeren će istina o Markalama kad-tad isplivati i da će se dokazati da su Srbi bombardovani i ubijani bez razloga.

    • Ali i kada se dokaže da su Markale bile namještaljka, to, nažalost, neće promijeniti ono što je Srbima učinjeno od bombardovanja osiromašenim uranijumum, do ubijanja civila – ukazao je Stevandić.

    On je poručio da Republika Srpska neće dozvoliti da je okrivljuju za zločine koje nije počinila.

    • Poruka Bošnjacima je da ne treba niko da nameće drugom istinu ili istoriju, Srpska to drugima ne radi, ali neće dopustiti da drugi pišu istoriju Srpske i da joj udaraju pečate zločina koje nije počinila – rekao je Stevandić.
  • Sebija Izetbegović se obrušila na američkog diplomatu

    Sebija Izetbegović se obrušila na američkog diplomatu

    Pomoćnik američkog državnog sekretara Džejms O'brajan (James O'Brien) tokom posjete Bosni i Hercegovini prokomentarisao je Sebiju Izetbegović, bivšu direktoricu KCUS-a, rekavši da su ljekari te zdravstvene ustanove bili pod pritiskom da podrže SDA.

    Ona je potom u objavi na društvenim mrežama kazala da je ova konstatacija neozbiljna.

    “Naravno da pomoćnik državnog sekretara Sjedinjenih Američkih Država ne može znati detalje o KCUS-u i o kadrovskim rješenjima, ali su oni, koji su ga informisali iz Sarajeva, trebali osmisliti uvjerljivije argumente protiv mene. Ova tvrdnja o ucijenjenim direktorima disciplina je neozbiljna i samo je mogla zasmijati poznavaoce prilika u KCUS-u, a na prvom mjestu baš direktore disciplina”, započela je u svojoj objavi, prenosi Avaz.

    Nastavila je u istom tonu rekavši da se “u Sarajevu svi relativno dobro poznaju, te da ne treba trojišiti riječi na objašnjenje ko je ko i koju ko političku opciju preferira”.

    “Nisam se bavila stranačkom i političkom opredijeljenošću zaposlenika, što se može dokazati i činjenicom da, po mojoj današnjoj procjeni, manje od 15 posto svih šefova na 36 KCUS-ovih klinika su SDA, ako je i toliko”, dodaje Izetbegović.

  • Trivićeva o zaduženosti Srpske, pa poručila da je samo pitanje dana kada će početi kasniti plate

    Trivićeva o zaduženosti Srpske, pa poručila da je samo pitanje dana kada će početi kasniti plate

    Iako su nas juče sa Glavnog odbora SNSD zvaničnici Republike Srpske ponovo izvjestili o finansijskoj stabilnosti Republike Srpske, stvarnost je nažalost drugačija. Finansijski problemi Republike Srpske će uskoro biti još izraženiji.

    Poručila je ovo predsjednica Narodnog fronta, Jelena Trivić, koja kaže da ukupna javna zaduženost jeste na nivou od oko 40 odsto bruto domaćeg proizvoda, što se smatra srednjim nivoom zaduženosti, ali da je problem duga Republike Srpske u njegovoj otplati.

    Naglašava da nije sporno stanje javnog duga nego njegov tok.

    Od 2023. godine pa nadalje, kaže Trivićeva, prema zvaničnim podacima, Republika Srpska treba da otplaćuje ratu kredita od preko milijardu maraka.

    – Najkritičnija će biti 2026. godina kada dospijevaju obveznice sa londonske berze. Jasno je da se tolika otplata duga, uz zadržavanje redovnosti isplate budžetskih korisnika ne može održati bez novih zaduženja još većeg obima – ističe Trivićeva.


    Ona podsjeća da Republika Srpska u ovim političkim okolnostima nema mogućnost zaduživanja na međunarodnom tržištu kapitala, kao što je to uradila dva puta emitujući obveznice na londonskoj i bečkoj berzi, a zaduživanje na domaćem tržištu postaje sve skuplje.

    Trivićeva navodi da se sužava prostor da se nađu alternativni izvori finansiranja, da kasne subvencije za poljoprivredu, te da se već odavno pojedini dobavljači ne isplaćuju i da je samo pitanje kada će početi kasniti plate.

    – Gdje su rješenja?! Nema čarobnog štapića, ali naravno da rješenja postoje. Govorila sam o nekontrolisanom zaduživanju, o nesistemskom pristupu.. Кratkoročna rješenja podrazumijevala bi promjenu političkog ambijenta u Srpskoj i mogućnost pronalaska alternativnih izvora, kako bi se u kratkom roku prevazišao problem likvidnosti budžeta, a onda sistemskim pristupom adekvatno vodile javne finansije. Sve drugo je samo produženje agonije. Ova vlast to neće raditi, realno više i nema prostora za to. Nadam se samo da privatizacija nekog od strateških resursa neće biti “rješenje” – zaključuje Trivićeva.

  • Blagojević upozorava da loši savjetnici Dodika i Srpsku guraju u provaliju

    Blagojević upozorava da loši savjetnici Dodika i Srpsku guraju u provaliju

    Profesor i doktor pravnih nauka Milan Blagojević iznio je oštru kritiku na loše savjetnike Milorada Dodika i Republike Srpske.

    Na sastanku u Vladi Republike Srpske, Dodik je predstavio Prijedlog zakona o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH, a koji je kasnije usvojen od strane Narodne skupštine Republike Srpske.

    – Sastanak je sazvao Milorad Dodik zbog Prijedloga zakona o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH, koji je već tada ukazivao na suprotnost Ustavu BiH. Iz naslova zakona i njegovih odredbi proizlazilo je da se u Republici Srpskoj neće primjenjivati, tačnije rečeno zabranjuje se primjena svih odluka Ustavnog suda BiH, što je suprotno Ustavu BiH – istakao je Blagojević.

    Upozoravajući na štetnost donošenja takvog zakona, dodao je: “Ne, ne može to, mi smo ovim dosad prešli Rubikon i nema povratka”.


    – Na sreću, već i onim što sam do tada rekao uspio sam da ukažem na štetnost donošenja ovakvog zakona. Na žalost, ti moji razlozi nisu uvaženi pa je Narodna skupština Republike Srpske narednog dana usvojila Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH – ističe on.

    Blagojević podsjeća na intervenciju Kristijana Šmita, te krivično gonjenje Milorada Dodika.

    – Zašto sam podsjetio na ove događaje? Razlog je prost i leži u očiglednoj činjenici da su ne samo Dodik nego i Republika Srpska sada u nezavidnoj situaciji, prije svega zbog potpuno pogrešnih savjeta – istakao je Blagojević.

    Naglasio je da je jedan u nizu takvih savjeta uporno i besmisleno insistiranje da se Republika Srpska povuče iz Ustavnog suda BiH, pogrešno smatrajući i savjetujući Milorada Dodika da će time navodno biti blokiran rad Ustavnog suda BiH, piše Klix.

    – Sve je ovo tako očigledno i jasno svima, samo ne onima koji zarad svojih ličnih interesa savjetuju i potpuno iščašeno uporno ubjeđuju u suprotno, ne samo Dodika nego i narod, gurajući nas tako u nacionalnu i državnu provaliju i propast – zaključio je Blagojević.

  • Tadić: Odgovornost američke ambasade zbog “klime” oko procesa Dodika i Lukiću

    Tadić: Odgovornost američke ambasade zbog “klime” oko procesa Dodika i Lukiću

    Velika odgovornost je američke ambasade zbog “klime” oko procesa predsjedniku Srpske Miloradu Dodiku i v.d. direktoru Službenog glasnika Milošu Lukiću, rekao je pravnik Ognjen Tadić, gostujući u Јutarnjem programu RTRS.

    • Šta to radi američka ambasada u BiH? Ona se ozbiljno zapetljala u ovaj glib. Najbolje bi im bilo da se malo smire, stanu na loptu i prestanu da podržavaju Kristijana Šmita, koji se predstavlja kao lažni predstavnik, što svakako ruši dignitet sile kako što jeste SAD – poručio je Tadić.

    Prema njegovim riječima, njima je pod hitno potreban “reset”.

    • Od američkih ulaganja u BiH nije ostao ni jedan Mekdonalds, dakle obična roštiljnica, o čemu dalje da pričamo – dodao je Tadić.

    Suđenje Dodiku i Lukiću je pokušaj da se prepakuje Dejtosnki sporazum.

    • Mi sada čuvamo ono što je odbranjeno – ništa se ne improvizuje, samo se provodi ono što je zvanično potpisano – poručio je Tadić.

    Stavovi opozicije su da je ovo suđenje pojedincu, a na Republici Srpskoj.

    • Ko god sutra bude predsjednik Republike Srpske, dešavaće mu se isto kao i Dodiku, i onda pitam ja sve kako to može biti lična stvar pojedinca, ili suđenje pojedincu, a ne Srpskoj – naglasio je Tadić.
  • SDA se nakon O'Brajenove posjete obrušila na čelnike “Trojke”

    SDA se nakon O'Brajenove posjete obrušila na čelnike “Trojke”

    U SDA su se oglasili nakon jučerašnje posjete pomoćnika američkog državnog sekretara Džejmsa O'Brejana BiH, a tom prilikom ponovo su kritikovali vlast, prvenstveno “Trojku” (SDP, NiP, NS) koja je u koaliciji sa SNSD i HDZ.

    Kako su saopštili, čelnici stranaka “Trojke” diletantski pokušavaju iskoristiti u dnevno-političke svrhe, vrijeđajući inteligenciju građana.

    – Iako su već duže od godinu na vlasti, iako snose punu odgovornost za stanje u državi, čelnici “Trojke” pažnju javnosti sa svoje nekompetentnosti i promašaja prozirnim spinovima nastoje usmjeriti na opoziciju, ponavljanjem bajatih izmišljotina – dodaju.

    Predsjedniku SDP Nerminu Nikšiću, NiP Elmedinu Konakoviću i NS Edinu Forti su poručili kao da žive u, kako su naveli, paralelnoj stvarnosti, kao da nisu dio vladajuće koalicije sa SNSD i HDZ, te kao da se upućene poruke stranih zvaničnika ne odnose na njih.

    – Kao da je neko drugi, a ne “Trojka”, postigla katastrofalni dogovor u Laktašima i kao da su američki zvaničnici pohvalili, a ne žestoko kritikovali taj sporazum. Kao da je neko drugi, a ne “Trojka”, pristala da sa predsjednikom SNSD Miloradom Dodikom i predsjednikom HDZ Draganom Čovićem pregovara o Ustavnom sudu BiH i odlasku međunarodnih sudija – konstatovali su u SDA.


    Optužili su “Trojku” da je iz koalicionog sporazuma sa SNSD i HDZ izbrisala NATO put, te da je propustila da pošalje Program reformi u okviru Akcionog plana za članstvo u NATO za 2023. godinu, što je bivša vlast, kako su napomenuli, činila četiri godine zaredom.

    Smatraju da je “Trojka”, kako su naglasili, dogovorom iz Laktaša odgodila usvajanje u Parlamentu BiH ili da Kristijan Šmit nametne izmjene Izbornog zakona o fer i poštenim izborima.

    Takođe, su mišljenja da je “Trojka” propustila da u Savjetu ministara donese odluku o plinovodu Južna interkonekcija, te da je u dogovoru sa HDZ iz parlamentarne procedure povukla zakon koji je već bio usvojen u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije BiH, a kojim se tretira ovaj plinovod.

    U SDA su podsjetili da je “Trojka” pristala da razgovara o izmjenama Izbornog zakona bez da te promjene budu uslovljene ustavnim promjenama i primjenom presuda Evropskog suda za ljudska prava.

    Kao da je neko drugi, a ne Nikšić, državnu imovinu uporedio s “nekom tamo njivom”. Kao da je neko drugi, a ne “Trojka”, Dodikove privatne i stranačke interese stavio iznad interesa države, omogućivši njegovom kumu da Upravi za indirektno oporezovanje (UIO) za basnoslovan iznos proda zgradu, što nije uspijevao godinama u vrijeme bivše vlasti. Kao da je neko drugi, a ne Konaković, požurio da postigne dogovor u Laktašima nekoliko dana nakon što mu je Dodik zaprijetio da će objaviti informacije o njegovim vezama sa narko-kartelom – naglasili su u SDA.

    Nezadovoljni su i kadroviranjem u aktuelnoj vlasti, smatrajući da je “Trojka”, kako su istakli, stranačke interesa HDZ stavila iznad interesa države, uporno pokušavajući da u Ustavni sud BiH imenuje Marina Vukoju.

    Za njih je Forto kao državni ministar komunikacija i saobraćaja odgovoran zbog toga što je, kako su naveli, Čovićeve privatne interese stavio iznad državnih, omogućivši Čovićevom zetu Davorinu Primorcu doživotni mandat u Agenciji za pružanje usluga u vazdušnoj plovidbi (BHANSA), piše Klix.

    Kako su saopštili iz SDA, nabrojani i niz drugih “Trojkinih poteza”, kao i samo saopštenje nakon posjeta važnih međunarodnih zvaničnika, na najbolji način podcrtavaju njihovo neznanje, nesposobnost i diletantski odnos prema interesima države, ali i u odnosima sa SNSD i HDZ.

  • Cvijanović: Nastavićemo da pobjeđujemo za našu Republiku Srpsku

    Cvijanović: Nastavićemo da pobjeđujemo za našu Republiku Srpsku

    Velika je čast, privilegija, ali i odgovornost biti potpredsjednik najveće političke porodice u Republici Srpskoj i BiH, istakla je danas potpredsjednica SNSD-a Željka Cvijanović.

    • Uvjerena sam da ćemo, zajednički, saborno i složno kao i do sada, nastaviti da pobjeđujemo za našu Republiku Srpsku! Hvala članovima Glavnog odbora koji su me jednoglasno reizabrali na mjesto potpredsjednika – navela je Cvijanovićeva na Instagramu nakon sjednice Glavnog odbora SNSD-a na na kojoj su izabrani potpredsjednici stranke, kao i predsjedništvo i ostala tijela.

    Cvijanovićeva je prethodno poručila da će Republika Srpska nastaviti da brani svoju ustavnu poziciju i da ostaje opredijeljena za saradnju.

  • Dodik: O`Brajen se miješa u unutrašnje stvari BiH – pogrešni postupci

    Dodik: O`Brajen se miješa u unutrašnje stvari BiH – pogrešni postupci

    Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je ponašanje i retorika pomoćnika američkog državnog sekretara za evropske i evroazijske poslove DŽejmsa O`Brajena tipično miješanje u unutrašnje stvari druge zemlje, što je zabranjeno poveljom UN.

    Dodik je rekao da nijedan dio povelje UN ne dozvoljava da se strani državnik na takav način ponaša prema drugoj zemlji i da ne pamti da je neko tog digniteta i te funkcionalne snage došao i bavio se trivijalnim pitanjima, kao što je to uradio O`Brajen.

    • Zaključujem da su oni u nekoj velikoj nevolji, čim se bave takvim glupostima, kao što su gluposti ono što je rečeno za Republiku Srpsku. On je došao ovdje da napravi nered, znajući da se ozbiljne političke debate vode u BiH po mnogim pitanjima. On je došao i izrekao svoj definitivan stav – rekao je Dodik nakon sjednice Glavnog odbora SNSD-a koja je održana u Srpcu.

    On je rekao da je O`Brajen ovim što je juče rekao sahranio “Trojku” dajući joj “značaj u politici”, a zanemarujući činjenicu da ništa od toga neće biti sprovedeno.

    Dodik je istakao da O`Brajen nema svoju političku partiju u BiH pa da može ovdje da odlučuje.

    • Sve što je juče uradio bilo je pogrešno i laž i u funkciji liječenja ega – rekao je Dodik.

    O`Brajen je juče u govoru na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, između ostalog, rekao da BiH nije unija ili konfederacija dvije države, da je imovina državna, da je prisustvo stranih sudija u Ustavnom sudu BiH “dio Dejtona” i da je “pogrešno” kada neki kažu da Savjet bezbjednosti UN mora imenovati visokog predstavnika.