Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se na skupu “Srbija jedna porodica”, ispred Narodne skupštine Srbije, okupilo oko 207.000 građana.
Na javnom okupljanju prisutno je i oko 2.600 motociklista – bajkera.
Ministarstvo je posebno istaklo da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je policiji omogućilo da unaprijed isplanira i sprovede sve bezbjednosne mjere.
Kako se navodi, skup protiče mirno i bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mjere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate.
Radi obezbjeđivanja nesmetanog održavanja skupa i očuvanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mjera i, na osnovu bezbjednosne procjene, planirala aktivnosti iz svoje nadležnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova poručilo je da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbjeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbjednost svih učesnika, kao i javni red i mir.

Komentariši